ďťż

Pogoda na dziś

Pogoda na następne dni

-1
+
-1°
Warszawa
Niedziela, 08
Poniedziałek   + -4°
Wtorek   -1° -3°
Œroda   +
Czwartek   + +
Pištek   + -2°
Sobota   + -1°
Prognoza 7-dniowš

Łowiska

Powrót
Szumin nad Bugiem
Ostatnia modyfikacja: 09.05.2008
Autor: ilo
zdjęcie produktu
 
Akwen: Bug
Lokalizacja: Woj: mazowieckie, Szumin
zobacz na mapie
Opis:
Z Warszawy wyjeżdżamy trasą na Radzymin (E67) i dojeżdżamy do Wyszkowa. Przed samym mostem skręcamy w prawo i jedziemy na Łochów przez miejscowości Puste Łąki (most) i w Gwizdałach skręcamy w lewo. Następną miejscowością będą w kolejności: Łazy, Nadkole i Kamieńczyk. W miejscowości Nadkole skręcamy w prawo przy kaplicy (za sklepem) i jedziemy przez las prosto około 2 km aż dojedziemy do rzeczki i mostka gdzie znajdziemy drogowskaz na Szumin. Przed samym Szuminem można znaleźć dużo miejsc nad rzeką, wystarczy odbić w którąś leśną drogę w lewo. Rzeka Bug w tym miejscu rozwidla się i będziemy mieli możliwość łapania na starorzeczu jak i na samej rzece. Warto zabrać ze sobą czerwone robaki, które moim zdaniem są tu najefektywniejszą przynętą ale i ryby nie gardzą kukurydzą. Gatunki, które najczęściej łowimy to: leszcz, krąp, certa, sum, sandzacz i szczupak.
Ocena:6,67
Komentarze:
ilo
super miejsce!
lutek
Jestem tam każdego roku parę razy owszem łowisko fajne ale wydaje mi się że ciężkie podobnie jak i sama rzeka tj ludzie tam łowią ale ryby małe raczej żedko widać żeby ktos łapał tam coś większego. Dodam jeszcze że samo starorzecze opanowały bolenie które za chiny ludowe nie chcą współpracować przy próbach poławiania ich na spining a miejscowi jak i działkowicze łowią płotki , ukleje i podleszczaki . POZDRAWIAM
tomek
Sprawy z Szuminem tak się mają, że jest tam dużo wędkarzy. Woda jest nieźle wychłostana ... . Co do Bugu w tamtych okolicach to uważam, że można znaleźć miejsce (jest ich niewiele) i łowić duże ryby. Ja w 2010 miałem największego leszcza 56 cm (nie ważyłem ale 2,5-3 kg to on miał), parę 45-k a oprócz tego dużo drobnicy: okoni, krąpi, cert, płoci, sandaczy i małych szczupaków. Po 2009 ryba musi urosnąć bo np sumiki brały kilkanaście razy dziennie ale małe (największy 55 czy 56 cm). Wszystko u mnie wracało do wody oprócz paru większych leszczy na kolacje. Nie złapałem ale widziałem jak gość łapał szczupaki na żywca (dziwnie zbroił sprzęt i niewielu go da radę naśladować). 3 szczupaki 65-50 cm... . Osobiście ja, na spinning w zeszłym roku mizernie ... . Pozdrawiam.

Ośrodki

Łazy koło Wyszkowa
Akwen: Liwiec
Lokalizacja: Woj: mazowieckie, Łazy
zobacz na mapie
Ocena:5,50
Królowa Woda
Akwen: jeź. Sajno
Lokalizacja: Woj: podlaskie, Augustów
zobacz na mapie
Ocena:6,00
Ośrodek Angelzentrum
Akwen: jeź. Ostrowickie
Lokalizacja: Woj: warmińsko-mazurskie, Ostrowite
zobacz na mapie
Ocena:5,00
Posejnele
Akwen: jez. Pomorze
Lokalizacja: Woj: podlaskie, Posejnele
zobacz na mapie
Ocena:6,00

Ryby